Nasze puzzle. Twoja sztuka.
Martyna Wilner
Absolwentka Grafiki Warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, autorka ilustracji prasowych i książkowych, identyfikacji wizualnych oraz wzorów na tkaniny. Często wyrusza w świat w poszukiwaniu inspiracji, gdzie lubi poznawać lokalnych twórców i zaznajamiać się z ich sztuką, jej ulubiony kierunek to Skandynawia. W swoich pracach jak sama twierdzi „szuka, próbuje i eksperymentuje”.
Ola Kryngiert
Studentka grafiki na Akademii Śląskiej Nauk Stosowanych. Pasjonuje się podróżami, z których czerpie większość inspiracji do swojej twórczości. W większości jej prac, główną rolę gra natura oraz motywy roślinne. Miłośniczka układania puzzli, w których odnajduje spokój i idealny relaks.
Małgorzata Zych
Studentka grafiki na Akademii Śląskiej Nauk Stosowanych. Patrzy na świat z ciekawością, dzięki czemu inspiracje znajduje w codziennych lub niespodziewanych sytuacjach jak i obiektach. Uwielbia otaczać się pięknymi rzeczami i sztuką w każdym znaczeniu. Lubi dopracowywać swoje prace w każdym szczególe, aby móc przekazać ich magię.
Julia Błaszczyk
Absolwentka kulturoznawstwa, które nauczyło ją przede wszystkim szukać, stawiać pytania i zachwycać się wszystkim, co ją otacza. W swoich pracach dzieli się stworzonymi przez siebie historiami zapisanymi w ilustracjach. Układa je techniką cyfrową ze skrawków zdjęć i rycin. Z uważnością przygląda się otaczającemu światu, z którego czerpie inspiracje na swoje barwne kolaże.
Łukasz Kuleta
W swoich kolażach nawiązuje do botaniki, przyrody i podkreśla piękno ludzkiego ciała. Dużą wagę przywiązuje do geometrii i symetryczności swoich prac. Prace Łukasza Kulety przenoszą nas w niedopowiedziane przestrzenie i nieznane wymiary. Są kolorowe, energetyczne i napawają optymizmem, a ich interpretację Łukasz pozostawia odbiorcy.
Julia Kraska
Sztuka jest jej obecna od najmłodszych lat. Do dzisiaj pamięta jak godzinami malowała szlaczki w zeszycie. Obecnie studiuje grafikę na Politechnice Białostockiej – to właśnie tam zakochała się w malarstwie, rysunku i ilustracji. Nie zamyka swojej twórczości na jeden konkretny styl, wciąż zgłębia wiedzę i możliwości, niesamowicie się przy tym bawiąc, bo jak sama o mówi – o to właśnie chodzi w sztuce.
Nikodem Szewczyk
Jest ekspresjonistą i w całej swojej twórczości zawsze skupia się na ukazaniu różnej gamy aktualnych emocji, które następnie chce przelać na odbiorcę danego dzieła. Wyznaje zasadę, że cokolwiek poczuje odbiorca zawsze jest prawidłową odpowiedzią – nie tłumaczy więc raczej swojej twórczości, co prowadzi zawsze do ciekawych indywidualnych przeżyć.
Marta Róża Żak
Ilustratorka, graficzka. Uwielbia kolor, którym zaznacza swoje emocje przy tworzeniu i często rysuje dziwne rzeczy, które jej się przyśniły. Według Marty nie wszystko musi mieć sens, nie przejmuj się.
Michał Adamiec
Rysuje, szkicuje, bazgrze. Poszukuje wciąż nowych środków wyrazu, lubi traktować twórczość jako swoistą łamigłówkę. Czerpie inspiracje z ilustracji, filmów, gier, czy książęk. Natomiast twierdzi, że również niektóre bodźce i emocje mogą stać się namacalne i prowadzić do pomysłów, które można rozwinąć w formie graficznej.
Adam Kosik
Z wykształcenia architekt, chociaż coraz częściej mówi o sobie grafik. Najciekawsze tematy na ilustracje, znajduje w zakamarkach ulic, budynków lub w trakcie bliższych i dalszych wyjazdów. Charakter rysunków wydobywa za pomocą zdecydowanej kolorystyki, która jest próbą znalezienia kompromisu, między dosłownością architektury, a ilustracyjną fantazją.
Magdalena Magiera
Zajmuje się projektowaniem wnętrz, mebli i grafik dla dzieci. Magda czerpie inspiracje z najbliższego otoczenia, z miejsc gdzie była lub za którymi tęskni. Dokłada do tego emocje, które płyną z jej „różowego serca”, skupiając się na prostych formach, ponieważ chce zatrzymać w obrazach trochę dziecięcego spojrzenia.
Ewela Grygiel
Artystka, która dostrzega magię w otaczającym ją świecie, niezależnie czy są to przedmioty, widoki czy ludzkie zachowania – każdy z tych elementów to dla niej wyjątkowa inspiracja. Tworzy ilustracje pełne kolorów z nadzieją, że dzięki nadanej barwie i formie będzie w stanie pokazać magię schowaną w szarej rzeczywistości.
Anna Jeziorska
Ilustratorka wykonująca bannery, plakaty, ulotki, loga oraz ilustracje do książek. Nie kryje, że jej ulubioną inspiracją jest jedzenie. Nie tylko takie, które sama lubi, ale także dania, którymi chętnie zajadają się inni. Poza kulinariami czerpie inspiracje z codziennych przedmiotów i przestrzeni, które chce przedstawiać w mniej przyziemny, nieoczywisty sposób.
Ewelina Gąska
Ilustratorka, projektantka graficzna z Warszawy. Specjalizuje się w ilustracji, identyfikacji wizualnej, typografii. Na swoim koncie ma okładki magazynów, książek, płyt, opraw graficznych, plakatów. Znakiem rozpoznawczym jej prac jest mocny, intensywny kolor, mnogość patternów oraz abstrakcyjnych kształtów.
Jula Borzucka
W twórczości Julii najważniejsza jest zabawa i gra z konwencją. Bohaterki i bohaterowie w jej pracach, bezczelnie zawłaszczają ikoniczne przestrzenie miejskie, odrealniając rzeczywiste konteksty. Marzy jej się otworzenie własnego studia, które łączyłoby ilustrację np. z ceramiką.